وارد شوید ثبت نام

دوچرخه ساحلی | آشنایی با دوچرخه لاستیک پهن

بازدید: 7,106 بازدید
دوچرخه ساحلی

همانطور که میدانید دوچرخه ها انواع مختلفی دارند که هر کدام بر اساس نیاز کاربرد و موقعیتی که قرار است در آن دوچرخه سواری کند طراحی و تولید شده است که از بین انواع دوچرخه ها میتوان به دوچرخه های ساحلی اشاره نمود که بر اساس یک دسته بندی کلی جزو دوچرخه های کوهستان دسته بندی میشوند و ممکن است آنها را به عنوان دوچرخه های فت بایک هم بشناسید که خیرا با ورود دوچرخه ساحلی به بازار دوچرخه ایران ، این مدل دوچرخه ها بسیار مورد توجه قرار گرفته اند و افراد زیادی علاقه مند به خرید آنها هستند، در این مقاله قصد داریم به معرفی کامل این مدل دوچرخه ها بپردازیم و همچنین با بررسی مزایا و معایب آن به شما خواهیم گفت که آیا دوچرخه های ساحلی برای شما مناسب هستند یا خیر، پس با ما تا انتها این مقاله همراه باشید.

لازم به ذکر است که فروشگاه رووبایک به عنوان یکی از تخصصی ترین فروشگاه های دوچرخه و لوازم دوچرخه در ایران شناخته شده است و میتوانید جدید ترین مدل دوچرخه ها و لوازم یدکی  و همچنین قطعات دوچرخه را با بهترین قیمت به صورت تکی و عمده از آن خریداری نمایید.

دوچرخه ساحلی | آشنایی با دوچرخه لاستیک پهن
دوچرخه ساحلی | آشنایی با دوچرخه لاستیک پهن

آشنایی با دوچرخه های ساحلی

اگر اخیرا برای خرید دوچرخه سری به فروشگاه ها و یا سایت های اینترنتی خرید دوچرخه زده باشید حتما متوجه حضور نسل جدید دوچرخه ها شده اید که از مشخصات اصلی آنها میتوان به لاستیک های پهن شان اشاره نمود که زیبایی و عظمت خاصی به دوچرخه داده است و باعث شده که دوچرخه ها از نظر شکل ظاهری شباهت بیشتری به موتور سیکلت ها داشته باشند.

قبل از این که به بررسی دوچرخه های ساحلی بپردازیم لازم است بدانید که به طور کلی دوچرخه ها از نظر نوع کاربری و تکنولوژی ساختشان به 9 دسته مختلف تقسیم میشوند :

  1. دوچرخه های کوهستان
  2. دوچرخه های شهری
  3. دوچرخه های توریستی
  4. دوچرخه های نمایشی
  5. دوچرخه های جاده یا کورسی
  6. دوچرخه های برقی
  7. دوچرخه های خوابیده
  8. دوچرخه های ثابت
  9.  دوچرخه های چند نفره

دوچرخه های ساحلی از جمله دوچرخه های کوهستان هستند.

از مشخصه های اصلی دوچرخه های کوهستان و از جمله دوچرخه های ساحلی میتوان به قدرتمند بودن و استحکام بالای آنها اشاره نمود که موجب شده برای دوچرخه سواری در شرایط سخت از جمله زمین های خاکی و مسیر های غیر آسفالت بهترین گزینه باشند.

دوچرخه های ساحلی بیشتر با هدف تفریح و سرگرمی برای دوچرخه سواری در نواحی ساحلی که دارای شن و ماسه هستند مناسب می باشد و به همین دلیل یک مدل دوچرخه فانتزی هستند که به اندازه دوچرخه های جاده ای سرعت ندارند و همچنین به اندازه دوچرخه های نمایشی سبک نیستند.

آشنایی با دوچرخه های ساحلی
آشنایی با دوچرخه های ساحلی

از دوچرخه های ساحلی بهتر است در مناطق شمالی و یا جنوبی کشور به به ساحل دسترسی دارند استفاده شود و به هبچ عنوان توصیه نمیشود که با دوچرخه های ساحلی در پیست، جاده و یا هر جای دیگری که زمین آن سفت است و فاقد شن و ماسه می باشد استفاده نمود زیرا این مدل دوچرخه ها لوازم یدکی کمیابی دارند و در صورتی که از آنها به درستی و در مکان درست استفاده نشود، اصطحلاک قطعاتش بالا رفته و هزینه زیادی باید برای تعمیر آن صرف کنید.

متاسفانه برخی از افراد به دلیل شباهت زیاد دوچرخه هایفت بایک یا ساحلی به موتور سیکلت تمایل دارند از آن در شهر و برای تردد روزانه شان استفاده کنند و فروشنده ها به دلیل عدم آگاهی این محصولات را در نواحی غیر ساحلی موجود کرده و به فروش میرسانند اما باید بدانید که دوچرخه های ساحلی همانطور که از نامشان پیداست برای دوچرخه سواری در نواحی شن و ماسه که نرم است مناسب می باشند.

آشنایی با دوچرخه های ساحلی
آشنایی با دوچرخه های ساحلی

نام دیگر دوچرخه ساحلی 

از دیگر اسامی که برای دوچرخه های ساحلی استفاده میشود میتوان به موارد زیر اشاره نمود :

دوچرخه های فت بایک با تپل مپل : که علت نامگذاری پهن بودن بیش از حد لاستیک های دوچرخه است که موجب شده لاستیک های دوچرخه بیش از حد در چشم باشند.

دوچرخه های آفرودی : همانطور که اشاره شد این دوچرخه ها بیشتر برای مسیر های خاکی و غیر جاده ای هستند و برای تفریح مورد استفاده قرار میگیرند از این جهت عده ای آن را به ماشین های آفرودی تشبیه کرده و به دوچرخه های ساحلی ، دوچرخه های آفرودی میگویند.

دوچرخه لاستیک پهن گه معادل فارسی همان دوچرخه های فت بایک است.

نام دیگر دوچرخه ساحلی 
نام دیگر دوچرخه ساحلی

تفاوت دوچرخه ساحلی با سایر دوچرخه ها

دوچرخه های ساحلی برای رکاب زدن در ممیر هایی که سطحشان نرم است درست شده اند بنابراین برای آنکه درون شن و ماسه فرو نروند باید سطح تماس لاستیک ها با زمین بیشتر باشد تا فشار کمتری در یک نقطه وارد شود که موجب شده دوچرخه به راحتی حرکت کند و فرو نرود.

با توجه به موارد فوق تفاوت دوچرخه های ساحلی با سایر دوچرخه ها در سایز و پهنا لاستیک دوچرخه است، پهنا دوچرخه های کوهستان استاندارد از 2 تا 2.5 اینچ هست ولی برای دوچرخه های ساحلی پهنا لاستیک از 3.7 شروع میشه و تقریبا دو برابر و یا بیشتر از لاستیک دوچرخه های معمولی پهنا دارند.

و با توجه به پهن بودن لاستیک ها ، قطعاتی از دوچرخه که به نوعی با لاستیک در ارتباط هستند از جمله طوقه و دوشاخه با سایر دوچرخه ها فوق میکند.

تفاوت دوچرخه ساحلی با سایر دوچرخه ها
تفاوت دوچرخه ساحلی با سایر دوچرخه ها

مزایا و معایب دوچرخه های آفرودی

از مزایای دوچرخه های آفرودی میتوان به ظاهر زیبا و اسپرت آنها اشاره نمود و همچنین به دلیل پهن بودن لاستیک هایشان برای دوچرخه سواری در مسیر های نرم از جمله ساحل و کوهستان بهترین انتخاب خواهند بود .

اگر از دوچرخه های فت بایک در مسیر های مناسب و ساحلی استفاده شود این مدل دوچرخه ها هیچ نکته منفی نخواهند داشت به جز این که هزینه های نگهداری بالایی دارند و قطعاتشان به دلیل تازه وارد بودن این دوچرخه ها گران قیمت است.

مزایا و معایب دوچرخه های آفرودی
مزایا و معایب دوچرخه های آفرودی

خرید لوازم و قطعات دوچرخه لاستیک پهن

دوچرخه های ساحلی لاستیک های متفاوت از دوچرخه های معمولی دارند و همچنین به دلیل تازه وارد بودن این نسل از دوچرخه ها در ایران پپیدا کردن لوازم و قطعات آن در ایران میتواند کار دشواری باشد به خصوص اگر در شهرستان باشید و به بازار لوازم دوچرخه دسترسی نداشته باشید ممکن است نتوانید به راحتی لوازم و قطعات دوچرخه های ساحلی را خریداری نمایید.

اما ما این مژده را به شما میدهیم که فروشگاه رووبایک تمامی قطعات تخصصی و مصرفی دوچرخه های ساحلی را فراهم کرده است و با بهترین قیمت در اختیارتان قرار خواهد داد برای خرید میتوانید سفارش خود را به صورت اینترنتی ثبت نمایید و هیچ محدودیتی از نظر زمان و مکان وجود ندارد و همچنین میتوانید تمامی لوازم را به صورت تکی و یا عمده خریداری نمایید.

در زیر لیستی از پرفروش ترین لوازم مربوط به دوچرخه های ساحلی را که در فروشگاه رووبایک موجود است را آورده ایم برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت هر محصول تنها کافیست بر روی آن کلیک کنید.

طوقه کامل دوچرخه 26 ساحلی مدل BUSTLEBAS

دوشاخه کمکدار دوچرخه 26 ساحلی مدل MDX 

جک دوچرخه ساحلی مدل BE

تیوپ دوچرخه ساحلی 24.400

تیوپ دوچرخه ساحلی 26.400 

تیوپ دوچرخه ساحلی 20.400

تایر دوچرخه ساحلی مدل 20.300

خرید لوازم و قطعات دوچرخه لاستیک پهن
خرید لوازم و قطعات دوچرخه لاستیک پهن

خلاصه مطالب

در این مقاله به معرفی و بررسی یکی از محبوب ترین دوچرخه های موجود در بازار یعنی دوچرخه های ساحلی پرداختیم و گفتیم که مشخصه اصلی آنها پهن بودن لاستیک هایشان است و برای دوچرخه سواری در مسیر های غیر اسفالت که نرم هستند مانند نواحی ساحلی و برفی مناسب می باشند و هرگر توصیه نمیشود که برای جاده و یا مسافرت از آنها استفاده کرد.

دوچرخه های ساحلی دارای لوازم یدکی گران قیمت هستند و معمولا در دوچرخه فروشی های معمولی یافت نمیشوند اما شما میتوانید انواع لوازم و قطعات دوچرخه های ساحلی را با بهترین قیمت از رووبایک خریداری نمایید.

دسته‌بندی وبلاگ
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

×
پشتیبانی در واتساپ
پشتیبانی در ایتا
سبد خرید

هیچ محصولی در سبدخرید نیست.

بازگشت به فروشگاه
ورود به سایت