وارد شوید ثبت نام

آشنایی با انواع چراغ دوچرخه | لیست قیمت بهترین چراغ های دوچرخه

بازدید: 5,020 بازدید
آشنایی با انواع چراغ دوچرخه

‌اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که به دوچرخه سواری در شب و هوای تاریک علاقمندید لازم است تا از انواع چراغ دوچرخه استفاده کنید تا علاوه بر بهتر دیدن، بهتر دیده شوید.

چراغ ها از گذشته وجود داشتند و مورد استفاده دوچرخه سواران قرار میگرفتند و همچنین روز به روز بر تعداد مدل های آنها افزوده شده است. تکنولوژی ساخت چراغ ها از گذشته تا به امروز پیشرفت زیادی داشته است به گونه ای که امروزه چراغ های لیزی، چراغ های ریموت دار و چراغ های شارژی جایگزین چراغ های قدیمی دوچرخه شده اند.

چراغ ‌دوچرخه از جمله تجهیزات الکترونیکی دوچرخه است و با توجه به تکنولوژی ساخت و طراحی ظاهریشان دارای انواع مختلفی هستند که در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با انواع چراغ های دوچرخه آشنا کنیم و با ارائه لیست بهترین چراغ های دوچرخه شما را در خرید آن یاری کنیم ، پس با ما تا انتها این مقاله همراه باشید.

چراغ ها را بر روی قسمت های مختلف دوچرخه میتوان نصب کرد از جمله روی فرمان، زیر زین و روی لاستیک ها که میتوان چراغ های عقب و جلو را به صورت جداگانه یا ست خریداری کرد.

آشنایی با انواع چراغ دوچرخه | لیست قیمت بهترین چراغ های دوچرخه
آشنایی با انواع چراغ دوچرخه | لیست قیمت بهترین چراغ های دوچرخه

چراغ جلو دوچرخه 

چراغ جلو دوچرخه معمولا بر روی فرمان دوچرخه نصب میشود و برای بهتر دیدن مسیر مورد استفاده قرار میگیرد، این چراغ ها میتوانند مسیر دوچرخه سوار را تا فاصله مشخصی روشن کنند و به او کمک میکند تا راه را از بی راهه تشخیص دهد.

رنگ نور چراغ جلو دوچرخه معمولا سفید یا همان مهتابی است که به بهتر دیدن مسیر پیش رو کمک میکند ، همچنین برخی از مدل های چراغ دوچرخه جلو که به عنوان چراغ دوچرخه لیزری در بازار هستند به جای روشن کردن مسیر، باریکه های نوری در طرفین دوچرخه ایجاد میکند که این مدل ها جدیدترین چراغ های دوچرخه موجود در بازار هستند.

برخی از چراغ جلو ها به صورت چراغ قوه طراحی شده اند و میتوان آنها را از روی فرمان جدا کرد و از آن به عنوان چراغ قوه دستی استفاده کرد.

نحوه روشن شدن چراغ های جلو میتواند به صورت ثابت و یا چشمک زن باشد که این بستگی به مدلی که خریداری میکنید دارد .

این مدل چراغ ها برای روشنایی میتوانند از باتری (قلمی با سکه ای) استفاده کنند و یا شارژی باشند، برخی هم که جزء چراغ های قدیمی و نوستالژیک هستند دینامی هستند و با نیروی پای دوچرخه سوار روشن میشوند.

فروشگاه رووبایک بیش از 100 مدل چراغ جلو دوچرخه دارد که میتوانید به صفحه چراغ جلو فروشگاه سایت رفته و در آنجا مدل های مختلف چراغ جلو را مشاهده ، مقایسه و در صورت تمایل خریداری نمایید.

چراغ عقب دوچرخه 

چراغ عقب دوچرخه معمولا بر روی لوله زین دوچرخه نصب میشوند و برای بهتر دیده شدن مورد استفاده قرار میگیرند، این چراغ ها میتوانند سایر وسایل نقلیه یا دوچرخه سوارانی که پشت سر شما هستند را از وجود شما باخبر کنند و احتمال تصادف و یا برخورد را پایین بیاورند.

رنگ نور چراغ عقب دوچرخه معمولا قرمز یا نارنجی است که به نوعی هشدار دنده است و توجه سایرین را به شما جلب میکند.

برخی از چراغ عقب ها به صورت چراغ راهنما طراحی شده اند که عملکرد چراغ دوچرخه راهنمادار مانند چراغ راهنما در ماشین و موتور است و شما میتوانید به کمک ریموت آن جهت گردش خود به چپ یا راست را مشخص نمایید.

برخی دیگر از چراغ های عقب به صورت لیزی طراحی شده اند که با ایجاد باریکه ای از نور روی زمین حضور شما را به دیگران اخطار میدهد.

نحوه روشن شدن چراغ های عقب هم مانند چراغ های جلو میتواند به صورت ثابت و یا چشمک زن باشد که این بستگی به مدلی که خریداری میکنید دارد .

این مدل چراغ ها برای روشنایی میتوانند از باتری (قلمی یا سکه ای) استفاده کنند و یا شارژی باشند، برخی هم که جزء چراغ های قدیمی و نوستالژیک هستند دینامی هستند و با نیروی پای دوچرخه سوار روشن میشوند.

فروشگاه رووبایک بیش از 100 مدل چراغ عقب دوچرخه دارد که میتوانید به صفحه چراغ عقب فروشگاه سایت رفته و در آنجا مدل های مختلف چراغ عقب را مشاهده ، مقایسه و در صورت تمایل خریداری نمایید.

چراغ عقب دوچرخه 
چراغ عقب دوچرخه

چراغ عقب جلو دوچرخه 

شاید بهتر باشد به جای خرید چراغ جلو و عقب به صورت جداگانه برای دوچرخه تان ست های چراغ عقب جلو را خریداری نمایید که معمولا شامل 2 عدد چراغ هستند، یکی برای نصب بر روی قسمت جلویی دوچرخه و دیگری برای نصب بر روی قسمت عقبی دوچرخه.

چراغ دوچرخه پلیسی  از جمله محبوب ترین چراغ های عقب دوچرخه است که مدل های مختلف شارژی و باتری خور آن در فروشگاه موجود است.

فروشگاه رووبایک بیش از 100 مدل چراغ عقب و جلو دوچرخه دارد که میتوانید به صفحه چراغ عقب و جلو فروشگاه سایت رفته و در آنجا مدل های مختلف چراغ عقب و جلو را مشاهده ، مقایسه و در صورت تمایل خریداری نمایید.

چراغ دوچرخه برای لاستیک

چراغ ‌لاستیک ‌دوچرخه معمولا بر روی سر والف دوچرخه نصب میشوند و جنبه تزیینی دارند.

رنگ نور چراغ سر والف می تواند چند رنگ متفاوت باشد و به صورت 7 رنگ هستند.

نحوه روشن شدن چراغ های لاستیک به صورت رقص نور است تا زیبایی دوچندان به دوچرخه بدهد و همچنین شکل ظاهری چراغ ها میتواند به صورت ساده و یا طرح دار مثل استوانه ای و اسکلتی باشد.

این مدل چراغ ها برای روشنایی از دکمه های سکه ای استفاده میکنند و حساس به حرکت هستند، یعنی برای روشن یا خاموش کردن آنها نیازی نیست از دکمه استفاده شود و با حرکت دوچرخه روشن شده و با توقف آن خاموش میشوند.

فروشگاه رووبایک بیش از 10 مدل چراغ سر والف دوچرخه دارد که میتوانید به صفحه چراغ دوچرخه فروشگاه سایت رفته و در آنجا مدل های مختلف چراغ سروالف را مشاهده ، مقایسه و در صورت تمایل خریداری نمایید.

چراغ دوچرخه برای لاستیک
چراغ دوچرخه برای لاستیک

چراغ ‌دوچرخه شارژی ، باتری خور و دینامی

تکنولوژی به کار رفته در ساخت چراغ های ‌دوچرخه متفاوت از یکدیگر است، در گذشته که بیشتر از نیروی حرکتی برای تولید انرژی استفاده میشد، چراغ ها دینامی بودند و با نیروی حرکتی پای دوچرخه سوار روشن میشدند.

اما بعد ها با ظهور باتری ها چراغ های دینامی منسوخ شدند و امروزه با توجه به این که گران قیمت تر از چراغ های باتری خور هستند کمتر مورد استفاده قرار میگیرند.

چراغ هایی که با باتری روشن میشوند (قلمی یا سکه ای) محبوب ترین و پر فروش ترین چراغ ها هستند و از قیمت مناسب تری برخوردار هستند و همچنین تنوع زیادی دارند.

نسل جدید چراغ ها، چراغ های شارژی هستند که اکثر مدل های چراغ دوچرخه شارژی باتری داخلی لیتیومی دارند و به وسیله یک کابل usb شارژ میشوند و بدون نیاز به باتری های قلمی و یا سکه ای کار میکنند.

لیست 10 مدل از پر فروش ترین چراغ ‌های ‌دوچرخه

همانطور که گفته شد چراغ های دوچرخه از تنوع بسیار زیادی برخوردار هستند و میتوانید با مراجعه به صفحه چراغ دوچرخه تمامی مدل های آن را همراه با قیمت مشاهده کنید، اما اگر به دنبال بهترین و پرفروش ترین مدل های چراغ دوچرخه هستید، ما مدل های زیر را به شما معرفی میکنیم:

  1. چراغ عقب جلو‌ دوچرخه مدل AA
  2. چراغ جلو دوچر‌خه وایب مدل 0100
  3. چراغ ‌دوچرخه مدل اسکلت بسته 2 عددی
  4. چراغ ‌عقب جلو دوچرخه وایب مدل 0070
  5. چراغ راهنما وایرلس دوچرخه وایب مدل 0250
  6. چراغ دوچرخه پلیسی مدل POL2
  7. چراغ عقب دوچرخه شارژی مدل POL1
  8. بوق راهنمادار دوچرخه مدل XC-604
  9. چراغ عقب و جلو دوچرخه مدل XC-122170
  10. چراغ عقب شارژی دوچرخه وایب مدل 0020

تمامی مدل های معرفی شده در فروشگاه رووبایک موجود هستند و میتوانید برای مشاهده قیمت و جزییات و خرید، نام آن ها را در سایت جستوجو کنید.

لیست 10 مدل از پر فروش ترین چراغ ‌های ‌دوچرخه
لیست 10 مدل از پر فروش ترین چراغ ‌های ‌دوچرخه

خلاصه مطلب

در این مقاله به معرفی انواع چراغ های دوچرخه پرداختیم و لیستی از بهترین آنها را برایتان آوردیم تا اگر قصد خرید چراغ ‌دوچرخه دارید راحتر تصمیم بگیرید.

 

دسته‌بندی وبلاگ
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

3 پاسخ به “آشنایی با انواع چراغ دوچرخه | لیست قیمت بهترین چراغ های دوچرخه”

دیدگاهتان را بنویسید

×
پشتیبانی در واتساپ
پشتیبانی در ایتا
سبد خرید

هیچ محصولی در سبدخرید نیست.

بازگشت به فروشگاه
ورود به سایت